Om Dafra

Dafra är distributör, grossist och generalagent för drygt 20 varumärken inom kök. Vi väljer ut våra varumärken och produkter med stor omsorg. Produkterna kännetecknas av våra ledord: hög kvalitet och funktion. Läs mer om våra produkter här.

Dafras historia sträcker sig tillbaka till 1995 då vi framförallt sålde stekpannor av hög kvalitet på mässor runt om i Sverige. Sedan dess har sortimentet utökats till att innehålla ca 700 produkter. Under årens lopp har vi också samlat på oss en gedigen kunskap om matlagning och köksredskap i allmänhet och särskilt stekpannor, som ligger oss extra varmt om hjärtat.

Med ett nära samarbete med svensk kockelit och våra samlade kunskaper utvecklas och breddas sortimentet kontinuerligt. Läs mer om vårt samarbete med stjärnkocken Mathias Dahlgren här.

Våra produkter finns hos fackhandel, detaljhandel och webbutiker med inriktning mot kök och hushåll samt hos välsorterade restauranggrossister. Se våra återförsäljare här eller inne på den produkt som du är intresserad av här på hemsidan.

SÄLJCHEF Marianne Östlund

Telefon: 08-558 077 36
Mobil: 070-940 88 77
E-post: marianne@dafra.se

SÄLJARE SÖDRA SVERIGE René Oehler

Telefon: 08-558 077 33
Mobil: 070-951 96 20
E-post: rene@dafra.se

SÄLJARE NORRA SVERIGE Fredrik Strid

Telefon: 08-558 077 34
Mobil: 070-951 96 24
E-post: fredrik@dafra.se

Administratör / Säljassistent Elinur Kocer

Telefon: 08-558 077 38

E-post: elinur@dafra.se

VD Jens Terestchenko

Telefon: 08-558 077 32
Mobil: 070-951 96 22
E-post: jens@dafra.se

Marknadsansvarig Karolina Åsberg

Telefon: 08-558 077 35

E-post: karolina@dafra.se

Ekonomi Georg "Jojje" Roos

Telefon: 08-558 077 31
Mobil: 070-951 96 21  
E-post: jojje@dafra.se

Lager Rikard Roos

Telefon: 08-558 077 37

E-post: rikard@dafra.se

Våra Varumärken

Memory: 2.25 mb
Denna sida använder cookies (kakor) Här kan du läsa mer om cookies. Genom att fortsätta använda sidan så accepterar du att cookies används. Klicka här för att inte visa meddelandet igen.